Forum turystyczne - opinie, wycieczki, tanie noclegi

Linki sponsorowane

stare 10-22-2010, 14:04   #1
Administrator
 
Avatar nemeziss
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Szczecin
Postów: 1,995
Domyślnie Jak się ubierać za granicą
Każdy z nas chyba wie, że w niektórych miejscach należy się zachowywać w określony sposób lub dostosować się do wymogów dotyczących garderoby. A zatem do kościoła nie wejdziemy w krótkich spodenkach a z kolei mężczyźni, wchodząc do synagogi, muszą nałożyć jarmułki. W niektórych miejscach te zalecenia są szczególnie silnie przestrzegane. Zobacz, jak należy się ubrac w niektórych miejscach na świecie.  • Udając się na Karaiby, a szczególnie na Barbados należy unikać wszelkich strojów moro, ponieważ styl militarny jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla mundurowych. Jeśli ubierzemy spodnie moro to zostaniemy odesłani do hotelu lub zostaniemy aresztowani.

  • Także na Morzu Karaibskim a konkretniej na Kajmanach, które są wakacyjnym rajem, panują pewne zasady. Na plaży nie można opalać się topless, ponieważ nagość jest całkowicie nielegalna i ostro karana.

  • W Indiach niewskazane jest noszenie szortów zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn, ponieważ uchodzą one za strój najuboższych w społeczeństwie indyjskim. Miejscowa ludność także patrzy krzywo na osoby noszące niewyprasowane ubrania.

  • Indonezja jest konserwatywnym krajem i powinniśmy nosić ubrania zakrywające ramiona oraz kolana, jeśli jesteśmy z daleka od od plaży oraz ośrodków turystycznych. Ponadto mężczyźni nie powinni nosić szortów, a przy wejściu do świątyni każdy musi obowiązkowo ściągnąć buty i ustawić je czubkami do wyjścia z obiektu.

  • Z kolei w Peru istotne jest to, jaki kolor ma nasza odzież a szczególnie nakrycie głowy. Czerwony kapelusz oznacza, że mężczyzna jest żonaty a kobieta ma męża a biały, że osoba jest wolna. Ponadto jeśli kapelusz przechyla się w prawo oznacza to, że jesteś w związku, jak do tyłu, że z kimś mieszkasz. Jeżeli przechylimy swój kapelusz w lewo, to znaczy, że jesteśmy wolni i dostępni.


  • Maroko jest krajem muzułmański, więc należy tutaj być ostrożnym. Podobnie jak w Indonezji nie można kolan i ramion z daleka od ośrodków wypoczynkowych a podczas wycieczek fakultatywnych zaleca się zakładanie przewiewnego ubrania z długim rękawem czy nogawką.

  • W Iranie także panują restrykcyjne zasady odnośnie do ubioru, jednak dotyczą one kobiet oraz dziewcząt. Tutaj wszystkie kobiety i dziewczynki powyżej 9 roku życia muszą szczelnie zakrywać włosy i większość ciała, a zatem noszą one czador, czyli połówkę koła z czarnego materiału bez otworów, utrzymywaną za pomocą rąk lub zębów. Jedyny akceptowany kolor tego okrycia to czarny. Turystki nie muszą tego zakładać, ale lepiej by było, aby panie i dziewczynki podczas wizyty w Iranie nosiły długie spodnie lub spódnice, bluzki z długim rękawem a głowę przykrywały chustką lub szalem.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
barbados, indie, indonezja, iran, kajmany, karaiby, maroko, peru, porady, stroje, ubrania, zagranica

Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.