opinie, forum, wycieczki, tanie noclegi

Wróć   opinie, forum, wycieczki, tanie noclegi > Gdzie warto pojechać na wczasy > Turystyka Polska > GóryOdpowiedz
 
Narzędzia wątku

Linki sponsorowane

stare 04-20-2011, 13:37   #1
Administrator
 
Avatar nemeziss
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Szczecin
Postów: 1,995
Domyślnie Miejsca warte zobaczenia
Polska jest pełna wspaniałych miejsc. Teraz dwa tygodnie pod rząd dzięki długiemu weekendowi i świętom wielkanocnym mamy okazje zobaczyć część z nich. W końcu nie trzeba wyjeżdżać za granicę, żeby spędzić miło czas, zobaczyć piękne krajobrazy czy zrobić masę niesamowitych fotografii.  • Bieszczady są niesamowitym miejscem, które spodoba się szczególnie tym ludziom, którzy uwielbiają dziką i nieskażoną niczym przyrodę. Szczególnie warta uwagi jest Połonina Wetlińska, która jest najbardziej na zachód wysuniętym masywem. Na wierzchołku jej grzbietu znajduje się schronisko.

  • Także w Górach Sowich znajdziemy ciekawą atrakcję a mianowicie podziemne miasto Osówka, w którym ciągną się kilometry korytarzy, ogromne hale oraz skarby. Te podziemia pochodzą z czasów II wojny światowej i są jedną z najpilniej strzeżonych tajemnic III Rzeszy.

  • Z kolei w Beskidach znajdziemy wspaniałe krajobrazy, które roztaczają się z okolic Koniakowa a konkretniej ze szczytu bezleśnej góry Ochodzita.

  • W zestawieniu nie może zabraknąć polskich Tatr Wysokich oraz ich wspaniałych wodospadów, które tworzą trzy większe i kilka mniejszych kaskad nazywanych wodogrzmotami. Najsłynniejszym, z nich jest Wodogrzmot Mickiewicza, który ulokowany jest na drodze prowadzącej do Morskiego Oka.

  • W Małopolsce wart uwagi jest również Zalew Zakrzówek, którego turkusowa woda wyrzeźbiła skaliste wybrzeże porośnięte bujną roślinnością. Ponadto można tutaj nurkować.

  • Skoro mowa o akwenach, to nie może zabraknąć Krainy Wielkich Jezior, czyli Mazur, gdzie znajdziemy zarówno piękne widoki, jak i nieskażoną przyrodę oraz doskonałe warunki do uprawiania sportów motorowodnych, windsurfingu, kajakarstwa, wędkarstwa i wielu innych aktywności.

  • Jeziorem szczególnie wartym uwag jest Jezioro Hańcza, które znajduje się w okolicy Suwałk. Jest to nie tylko najgłębsze jezioro w Polsce, ale także w całej środkowej Europie. Co więcej, jego wody są bardzo czyste i umożliwiają nurkowanie.

  • Zaś jeśli chodzi o nadmorskie okolice, to warto odwiedzić Słowiński Park Narodowy, który posiada unikatowy na skalę europejska odcinek brzegu morskiego, wydmy, jeziora, torfowiska oraz lasy. Największą atrakcją tego miejsca jest jednak nieustannie zmieniający się krajobraz, który jest wynikiem przesuwania wydm przez wiatr.
Zobacz Suwałki na mapieSuwalki, podlaskie
  Odpowiedź z Cytatem

stare 05-06-2011, 12:24   #2
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Postów: 24
Domyślnie
Myśle ze w samej Małopolsce jest więcej godnych uwagi zabytków. Zacznijmy chociażby od pięknego Krakowa,czy samych Tatr. Warto byłoby stworzyć również podobny poradnik na temat Ślaska i Beskidu


  Odpowiedź z Cytatem

stare 05-09-2011, 21:25   #3
Member
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Postów: 47
Domyślnie
Warto stworzyć wiele takich poradników na temat każdego zakątku naszego pięknego kraju,to nie ulega wątpliwości. Często wyjeżdżamy na wczasy za granice,a zapominamy że u nas również można wypocząć.


  Odpowiedź z Cytatem

stare 07-11-2011, 18:39   #4
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Postów: 10
Domyślnie
Co prawda, to prawda. Nastała moda wczasowania za granicą, a przecież w kraju jest tyle pięknych miejsc. Chociażby Tylicz - to piękna, malownicza górska wioska, z pewnością warta zobaczenia.
Odnośnie poradnika, to dobrze byłoby, gdyby ktoś się podjął zebrania tego wszystkiego "do kupy". To by ułatwiło orientację innym.


  Odpowiedź z Cytatem

stare 07-25-2011, 12:59   #5
Member
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Postów: 47
Domyślnie
Tam akurat nie byłem,ale dzięki za namiar. Uważam,że mimo wszystko najbardziej popularną i zarazem największą miejscowością jest Zakopane,gdzie naprawdę solidnie wypoczniemy. Jeżeli ktoś jest zainteresowany,to zapraszam do naszego hotelu Redyk Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się


  Odpowiedź z Cytatem

stare 01-10-2012, 00:07   #6
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Postów: 23
Domyślnie
Na Pogórzu Kaczawskim mamy cztery dobrze zachowane stożki wulkaniczne.
Najważniejszy z nich to Ostrzyca Proboszczowicka zwana potocznie Śląską Fudżijamą


  Odpowiedź z Cytatem

stare 11-23-2012, 10:18   #7
Junior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Postów: 4
Domyślnie
Naprawdę warto odwiedzić okolice Wałbrzycha, a dokładniej Uzdrowisko Szczawno-Jedlina, poza oczywiście dobrym wypoczynkiem i regeneracją (SPA, zabiegi lecznicze) można zwiedzić piękną okolicę (Zamek Książ, Wieża Anny, Krzeszów).


  Odpowiedź z Cytatem

stare 12-19-2012, 20:15   #8
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Postów: 140
Domyślnie
Zachęcam odwiedzić Beskid Żywiecki. Można tam podziwiać na prawdę piękne widoki, a także z korzystać z atrakcji jakie ma do zaoferowania to wspaniałe miejsce. Tam na pewno, każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo nie daleko Beskidu jest jeszcze wiele ciekawych miejsc do zwiedzania


  Odpowiedź z Cytatem

stare 06-06-2013, 12:42   #9
Member
 
Zarejestrowany: Apr 2013
Postów: 98
Domyślnie
Ja zachęcam do zwiedzenia wszystkich gór. Są po prostu warte uwgi i spedzenia czasu.


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się


  Odpowiedź z Cytatem

stare 06-07-2013, 15:22   #10
Member
 
Zarejestrowany: May 2013
Postów: 35
Domyślnie
Po wyczerpującym zwiedzaniu można świetnie odpocząć w Willi Gardenia w Zakopanem
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się


  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
beskidy, bieszczady, góry, jezioro hańcza, mazury, osówka, połonina wetlińska, suwałki, słowiński park, tatry, zalew zakrzówek

Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.RANKING STRON INTERNETOWYCH,darmowe statystyki,fajne i ciekawe strony