opinie, forum, wycieczki, tanie noclegi

Linki sponsorowane

stare 12-24-2009, 12:54   #1
Ara
Junior Member
 
Avatar Ara
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Postów: 20
Domyślnie Czechy zimą
Jeśli ktoś lubi sporty zimowe, na przykład uprawiane całą rodziną, to jednym z doskonałych miejsc na takie wakacje będą Czechy. Śnieg leży tam o listopada do marca, ponieważ w całym kraju jest wiele przeróżnych gór. W każdym paśmie są rejony narciarskie, mamy więc do wybory bardzo wiele. Najbardziej oblegane rejony to te w Górach Izerskich, Karkonoszach, a także Górach Erz, których część znajduje się w Niemczech.

Jeden z turystycznych regionów Czech to Böhmerwald (Šumava), granicząca z niemiecką Bawarią. Panują tam wyśmienite warunki do narciarskiego biegu długodystansowego, który jest sportem narodowym Czech i uprawia się go w całym kraju. W Bedrichov w Górach Izerskich, organizuje się co roku narodowe biegi narciarskie na trasie wynoszącej nawet 50 km długości. Trasy biegowe są w większości przygotowane sztucznie ale udostępniono też kilka zupełnie naturalnych.

Narciarze alpejscy, odnajdą się natomiast w Zeleznej Rudzie. W całym kraju można tez nauczyć się jeździć na snowboardzie. Panują tem tez wspaniałe warunki do Nornic Walking. Wypożyczalnie sprzętu i instruktorów nauki jazdy znajdziemy przy każdym stoku, oraz w centrach narciarskich.

Ciekawostką są secondhandy ze sprzętem i dodatkami. Jednak w całym kraju można liczyć na niskie ceny.

Najbardziej lubianym miejscem dla narciarzy są regiony w Beskidach oraz teren Böhmerwaldu (Šumavy). Należy rezerwować miejsca na długo przed wyjazdem, ponieważ miejsca te są zawsze oblegane zimą przez turystów. Jadąc w czeskie góry samochodem, powinniśmy wiedzieć, że w Czechach nie posypuje się dróg piaskiem, jedynie odśnieża je pług. Dlatego warto zaopatrzyć się w specjalne łańcuchy na opony.

Regiony turystyczne, to oczywiście nie tylko narty, ale również korty tenisowe, pola golfowe, lodowiska, kąpieliska i pijalnie różnorakich rodzajów słynnego, czeskiego piwa.

Mimo, ze Czechy są dość dobrze rozwinięte pod względem transportu, zimą mogą panować tam bardzo zaskakujące warunki pogodowe i trzeba przygotować się na wszystko. Wymagane są też winiety, które można nabyć na stacjach paliwowych.


Zobacz Czechy na mapieTylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
czechy, narty, nordic walking, wczasy, zima

« - | Austria »
Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.