opinie, forum, wycieczki, tanie noclegi

Wróć   opinie, forum, wycieczki, tanie noclegi > Gdzie warto pojechać na wczasy > Turystyka Zagraniczna > Europa PółnocnaOdpowiedz
 
Narzędzia wątku

Linki sponsorowane

stare 12-21-2009, 14:29   #1
Junior Member
 
Avatar malwina
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Postów: 13
Domyślnie Fiordy Norwegii
Prawie większość z nas kojarzy Norwegię właśnie z fiordami. I nic dziwnego, bo to właśnie tym pięknym tworom skalnym, kraj ten zawdzięcza swoją niezwykłość.
Wielkie skalne rozpadliny, przez które w głąb lądu wdziera się morze, roztaczają się na całym wybrzeżu aż do granicy z Rosją.
Jednak najpiękniejsze krajobrazy możemy zobaczyć w okolicach Bergen.
Miasto jest drugim co do wielkości w całej Norwegii i mówi się o nim „stolica fiordów”. Jest bardzo stare, ponieważ niegdyś było najbardziej na północ wysuniętym portem handlowym Hanzy. Można to obejrzeć stare, nastrojowe dzielnice kupieckie. Z Bergen można z łatwością dojechać do doliny Flam, z której to odjeżdża kolejka do Aurlandsfjorden, odnogi najdłuższego fiordu Norwegii - Sognefjorden. Dookoła tego miejsca rozciąga się wiele uroczych i malowniczych wiosek, do których warto się wybrać. Sognefjorden to chyba najpiękniejsze i najbardziej urokliwe miejsce w całej Norwegii.100 kilometrów dalej leży Nordfjorden, kolejny piękny fiord godny uwagi. Między nim i poprzednikiem położony jest lodowiec Jostedalsbreen , który jest największą lodową pokrywą na kontynencie europejskim. Im dalej na północ tym piękniejsze i dziksze okolice. Wszędzie jednak można natrafić na wycieczki turystów, chcących na własne oczy zobaczyć te niezwykłe zjawiska. Warto wiedzieć, że pełne zachwytów opisy na stronach internetowych i tak nie oddadzą prawdziwego piękna norweskich fiordów.
Zgodzicie się ze mną?Zobacz Norwegię na mapieTylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się
  Odpowiedź z Cytatem

stare 12-22-2009, 11:39   #2
Ara
Junior Member
 
Avatar Ara
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Postów: 20
Domyślnie
Piękne miejsce. Kolejne na liście tych do odwiedzenia


  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bergen, fiordy norwegii, norwegia, ółnocna europa

« - | Łotwa »
Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.RANKING STRON INTERNETOWYCH,darmowe statystyki,fajne i ciekawe strony