opinie, forum, wycieczki, tanie noclegi

Linki sponsorowane

stare 02-26-2010, 11:01   #1
Administrator
 
Avatar nemeziss
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Szczecin
Postów: 1,995
Domyślnie Kopenhaga
Jeżeli chciałbyś odwiedzić Danię, zacznij swoja wycieczkę od stolicy tego kraju, czyli od Kopenhagi, będącej największym miastem Królestwa Danii.


Miasto leży na wschodnim wybrzeżu wyspy Zelandia i częściowo na wyspie Amager.
Od roku 2000 łączy ja most nas Sundem ze Szwecją, a dokładniej z miastem Malmo.


Kopenhaga jest nowoczesnym miastem, w którym można odnaleźć wiele zabytków duńskiej architektury i kultury. A że nie znajduje się szczególnie daleko od granic naszego kraju, można poświęcić na jej obejrzenie jeden z weekendów.Co warto zobaczyć w Kopenhadze:Kopenhaska Syrenka


To chyba najbardziej znany symbol miasta. Jest to wysoka na 1,25 rzeźba znajdująca się kopenhaskim porcie. Przedstawia postać znaną z bajki pisarze związanego z miastem- Hansa Christiana Andersena. W jego baśni tytułowa mała syrenka tragicznie zakończyła swoje życie. Z posągiem też są zwiazane liczne dramatyczne historie, gdyż rzeźba wiele razy była celem ataków wandali- wielokrotnie malowana ją na czerwono, czasem dorysowywano elementy garderoby. Kilka razy obcinano jej głowę (raz nie znalazła się i musiano ja odtworzyć), raz ramię. Zdarzało się nawet, że na głowę syrenki zakładano krowi łeb. Zatem trzeba się spieszyć z wyjazdem, bo nie wiadomo co się jeszcze syrence przytrafi i w jakim stanie będzie jutro.Zamek Rosenborg


Zamek stanowi jeden z najbardziej rozpoznawalnych budowli miasta. Niegdys stanowił podmiejską rezydencje królów Danii, obecnie pełni funkcje muzeum duńskich monarchów z dynastii Oldenburgów. Jest tu wiele mebli, portretów, gobelinów oraz wielu innych pamiątek po możnych.Amalienborg


To zimowy pałac królewski, pełniący funkcje rezydencji władców Danii. Jest to kompleks czterech identycznych rokokowych budynków, a pośrodku nich znajduje się konny pomnik Fryderyka V. Dziedziniec jest udostępniony zwiedzającym.Ogrody Tivoli


Ogrody to nazwa drugiego najstarszego parku rozrywki na świecie. Znajduje się w centrum miasta. Można tu skorzystać z różnych kolejek górskich, wielu karuzel, zobaczyć koncerty oraz pokazy pantonimii.Inne obiekty warte zobaczenia:

 • Katedra NMP
 • Kościół św. Ducha
 • Kościół zamkowy w Christiansborgu
 • Okrągła Wieża
 • Wielka Synagoga
 • Pałac Bernstorff
 • Pałac Charlottenborg
 • Pałac Chrlottenlund
 • Zamek Królewski Christiansborg
 • Duńskie Muzeum Filmu
 • Muzeum Figur Woskowych
 • Muzeum Narodowe
 • Ratusz
 • Biblioteka Królewska z ogrodem i nowym budynkiem Czarnym Diamentem
 • Budynek Uniwersytetu Kopenhaskiego
 • Kopenhaska Syrenka
 • Fontanna Gefion
 • Planetarium Tycho Brahe


Do Kopenhagi łatwo się dostać promem ze Świnoujścia. Czas przeprawy wynosi od 9 do 12 godzin. Można też popłynąć do Ystad (6- 7 godzin) i stąd jechać samochodem lub autobusem do Kopenhagi. Na wiosnę promy mają wiele promocji, więc można się zebrać w kilka osób i za niewielkie pieniądze odwiedzić to miasto nawet w ciągu jednej doby.


Można tez pojechać do Danii autobusem (podróż trwa 11-12 godzin) lub własnym samochodem (będziemy jechać około 7 godzin).


Zobacz Kopenhagę na mapieKopenhaga
  Odpowiedź z Cytatem

stare 07-22-2011, 10:47   #2
Member
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Postów: 33
Domyślnie
Kopenhagę można zwiedzić aż w jeden dzień Widziałam, że unity line mają taką ofertę wycieczki autokarowej w ramach trzydniowej imprezy.


  Odpowiedź z Cytatem

stare 11-13-2012, 14:00   #3
Member
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Skąd: warszawa
Postów: 34
Domyślnie
ale najfajniejszym punktem wycieczki jest Legoland,kto z nas nie marzył o klockach lego,teraz są one dostępne dla każdego ale bycie ich miasteczku to niezapomniana frajda,nie tylko dla dzieci.


  Odpowiedź z Cytatem

stare 12-13-2012, 20:22   #4
Member
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Postów: 47
Domyślnie
A widziałyście Kopenhagę nocą? Muzyka, zapach kawy na uliczkach, światełka.. No zakochałam się.. Nic dziwnego, że widzi się coraz więcej ofert nocnych właśnie Korzystał ktoś?


  Odpowiedź z Cytatem

stare 02-12-2013, 12:19   #5
Senior Member
 
Avatar eDom
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Postów: 355
Domyślnie
Kopenhaga, jak z resztą i cała Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się to piękne miejsce - ale też bardzo drogie. Poza wszystkimi wymienionymi atrakcjami zdecydowanie polecamy wybrać się do "zakazanej dzielnicy" - Christianii a dla dzieci wspaniałą rozrywką będzie wejście do sklepu Lego, czy znajdującego się obok Disneya Fantastyczne jest także Muzeum Rekordów Guinessa!


  Odpowiedź z Cytatem

stare 02-20-2013, 12:43   #6
Member
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Postów: 36
Domyślnie
Co prawda możesz zwiedzić stolicę Danii w jeden dzień,jednak pytanie czy ma to sens- wszystko zrobisz na szybko,mało czasu na szczegółowe zwiedzanie,wiec tylko takie pobieżne. A samych zabytków nie brakuj,eto piękne miasto.


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się


  Odpowiedź z Cytatem

stare 05-31-2013, 15:50   #7
Member
 
Zarejestrowany: May 2013
Postów: 65
Domyślnie
też mi się wydaje, że jeden dzień to za mało, wręcz szkoda byłoby wybierać się tam w podróż na tak krótki czas, przecież jest tam wiele do zobaczenia


  Odpowiedź z Cytatem

stare 06-04-2013, 12:07   #8
Senior Member
 
Avatar eDom
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Postów: 355
Domyślnie
To prawda, jeden dzień to zdecydowanie za mało, a stolica Danii ma naprawdę wiele do zaoferowania. My zamiast zorganizowanych wycieczek wolimy wyjazdy na własną rękę- można lepiej poczuć klimat miasta .


  Odpowiedź z Cytatem

stare 06-22-2013, 13:13   #9
Member
 
Zarejestrowany: May 2013
Postów: 35
Domyślnie
też uważam, że jeden dzień na stolicę kraju to zdecydowanie za mało, lepiej spokojnie i dokładnie zobaczyć atrakcje jakie oferuje to miasto Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się


  Odpowiedź z Cytatem

stare 08-10-2013, 11:17   #10
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Postów: 190
Domyślnie
W każdym kraju jest tyle rzeczy, że jeden dzień na zwiedzanie to za mało. Niestety nie wszyscy mogą sobie pozwolić na dłuższe wypady.


  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
andersen, architektura, dania, kopenhaga, pomnik, syrenka, wyspa, zabytki

Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.