opinie, forum, wycieczki, tanie noclegi

Wróć   opinie, forum, wycieczki, tanie noclegi > Gdzie warto pojechać na wczasy > Turystyka Zagraniczna > AzjaOdpowiedz
 
Narzędzia wątku

Linki sponsorowane

stare 02-05-2010, 20:54   #1
Senior Member
 
Avatar pipi
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Postów: 271
Domyślnie Armenia
Armenia ...


Armenia jest państwem położonym w Azji . Jej północnym sąsiadem jest Gruzja, od południa graniczy z Nachiczewańską Republiką Autonomiczną oraz Iranem , natomiast wschodnim sąsiadem jest Azerbejdżan a zachodnim Turcja .

Kraj posiada powierzchnię 29 800 km2 a liczba mieszkańców wynosi około 4 mln .
Język urzędowy tego kraju to ormiański . Stolicą Armenii jest Erywań położony w dolinie rzeki Hrazdan .


Armenia jest krajem o obszarach górzystych . Pojawiają się tu liczne wąwozy , jeziora i rzeki . Największym jej jeziorem jest Jezioro Sewan o powierzchni 940 km2 .W kraju tym zaczyna coraz szybciej rozwijać się turystyka . Corocznie odwiedza Armenię kilkaset tysięcy osób. Rozbudowuje się powoli baza hotelowa i gastronomiczna aby zaspokajać potrzeby turystów zainteresowanych tym pięknym krajem .

W obecnym momencie jednak Armenia nie jest tanim krajem dla zwiedzających , trudno znaleźć niedrogi hotel czy jakiekolwiek miejsce noclegowe . Warto podkreślić także , ze komunikacja - wszelkie poruszanie się autobusami czy kolejami publicznymi pozostawia wiele do życzenia . Lepiej zatem korzystać z prywatnych przewozów takich jak taksówki czy mikrobusy .

Wszystkie niedogodności kraju zapewne zrekompensuje nam życzliwość mieszkańców oraz wszystkie ciekawe miejsca które warto tu zobaczyć i zwiedzić .

A co warto obejrzeć i gdzie się udać ?

Stolica państwa Erywań – miasto jest wielkim ośrodkiem kulturowo – naukowym i gospodarczym . Zobaczysz tu tak ciekawe miejsca jak Muzeum Ludobójstwa, Narodową Galerię Sztuki czy Państwowe Muzeum Historii Armenii .


Echmiadzin – nazywany jest ormiańskim Watykanem . Wspaniała świątynia będąca siedzibą głowy kościoła ormiańskiego . Ściany kościoła są pięknie zdobione co może zachwycić niejednego turystę .

Jezioro Sewan – jest ono największym jeziorem Kaukazu a także jednym z najwyżej położonych jezior na całym świecie (1916 m n.p.m.). Czyste , piękne jezioro , zasilane jest przez 28 rzek a jego brzegi zdobią liczne plaże . Zachwyca także unoszącymi się nad nim mgłami .

Jeśli odwiedziłeś już Armenię napisz nam co jeszcze ciekawego ma ten kraj do zaoferowania .

  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
armenia, azja, erywań

« Amman | Indie »
Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.RANKING STRON INTERNETOWYCH,darmowe statystyki,fajne i ciekawe strony